
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 pF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 558.8 µm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric | C0G (NP0) |
Stock: 67963
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.01248 | $0.12480 |
| 50 | $0.00812 | $0.40600 |
| 100 | $0.00693 | $0.69300 |
| 500 | $0.00436 | $2.18000 |
| 1000 | $0.00376 | $3.76000 |
| 3000 | $0.00355 | $10.65000 |
| 5000 | $0.00335 | $16.75000 |
| 10000 | $0.00316 | $31.60000 |
